27 січня весь світ згадує мільйони жертв тоталітарного нацистського режиму, щоб сказати: «Ніколи знову». Щоб нагадати – людське життя є найвищою цінністю, і будь-який режим, заснований на ненависті та нетерпимості, приречений на крах.

Крім збереження пам’яті про невинно закатованих, згадана резолюція ООН покликана нагадувати про необхідність виховання толерантності, терпимості та поваги до прав людини, щоб убезпечити майбутні покоління від повторення ганебних помилок та страшних злочинів минулого.

Вшанування жертв Голокосту

Цей день оголошено резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Україна була однією із країн-ініціаторів підписання цього документа.

Саме цього дня – 27 січня 1945 року – війська 1-го Українського фронту увійшли до нацистського табору смерті «Аушвіц-Біркенау» в Освенцимі. Це був найбільший нацистський табір смерті – з 1940 року там знищили, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн осіб.

Пам’ятаємо, що людське життя – це найвища цінність. Нікому не дозволено вирішувати: хто вартий жити, а хто – ні. І будь-який режим, що базується на ненависті та нетерпимості, – приречений на крах.

Вічна пам’ять жертвам Голокосту…