Всесвітній день вишиванки — це неофіційне, але дуже важливе для українського народу свято. Воно відзначається щороку в третій четвер травня. У 2023 році дата святкування випадає на 18 травня. 

Ось декілька цікавих фактів про вишиванку.

  • А чи знали ви, що вишиванка не була повсякденним одягом українців.
  • У час, коли не було сучасних пральних засобів, пральних машин, а на створення однієї сорочки витрачалися місяці, дуже не практично було щодня красуватися у вишитій сорочці. 
  • Дівчата навчались вишивати з 5 років.
  • День Вишиванки відзначають у 60 країнах.
  • Колір ниток для вишивки закріплювали тістом.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі.

Але мало хто знає, що в Україні, в нашому рідному та гарному місті Нова Каховка, існує ще одне унікальне культурно-мистецьке явище “бойчукістів” – це так звана “Кам’яна вишиванка”. Це унікальний стиль архітектурного оздобдення фасадів будинків, який застосовувався при будівництві Нової Каховки на Херсонщині в середині ХХ ст.

Новокаховські “кам’яні вишиванки”, тобто різьблення по сирій штукатурці, унікальні, бо жодний орнамент не має однакового візерунку, в кожному вплетені різні елементи. Вони символізують життя, розвиток, достаток.

Новокаховський приладобудівний фаховий коледж вітає всіх свої студентів, майбутніх абітурієнтів та всіх гостей з цим знаковим святом!! Давайте всі разом зосередимось на внутрішньому розумінні цінності вишитої сорочки як невід’ємної складової нашої культурної спадщини, що єднає українців крізь простір і час. Не забуваймо про свої коріння!