Сьогодні, 9 березня 2023 року, виповнюється 209 років від дня народження національного і світового генія, поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

Він став символом боротьби багатьох поколінь українців за свободу та незалежність. І сьогодні захищає, надає сили і надихає українців на боротьбу за свободу.

Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Т.Г.Шевченко-137 кілометрів. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість (1256) розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.

Надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф, який вільно працював, як українською, так і російською мовами, Тарас Григорович Шевченко народився 9-го березня (за старим стилем 25-ог лютого) 1814 року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці Київської губернії, що нині є Черкаською областю.

Не важко здогадатися, що за народженням він був таким же кріпаком, як і його батьки, які незабаром покинули його, залишивши цей світ назавжди. Чи міг тоді хтось передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети та засновувати всілякі премії? Його творчість – це його душа, щира, добра, відкрита, вільна…

З днем народження Тараса Григоровича Шевченка!!!